Трудове право

Взаємовідносини між роботодавцем і найманим працівником регулюються Кодексом Законів про Працю. Кодекс регулює відносини і права громадян виникають при взаємодії між роботодавцем і найманим працівником, питання пов’язані з соціальним забезпеченням а також особливостями найманої праці при виконанні виключно-публічних (державних і муніципальних) службових функцій.

Предметом трудових правовідносин є питання про:

  • індивідуально – трудових відносинах між роботодавцем і найманим працівником, у тому числі які стосуються працевлаштування у роботодавця;
  • організації праці та управління працею в межах організації (або іншого роботодавця), які здійснює такі функції (в тому числі з підготовки та додаткової професійної освіти працівників, укладання колективних договорів і угод, участі працівників і професійних спілках та встановленні умов праці, обов’язкового соціального страхування і т.п.);
  • залученню матеріальної відповідальності роботодавців і працівників за порушення Законодавства яке стосується трудових прав, трудових контрактів, договорів і т.п…

Предметом регулювання трудового права також є питання які стосуються заборгованості і компенсації шкоди (в тому числі моральної) прічиненного роботодавцем в наслідок присутності заборгованості перед працівником по заробітній платі а також щодо оплачуваних відпусток, соціальних пільг і т.п..

Правопорушення у сфері праці, можуть бути наступними:

  • пов’язані з трудовими відносинами: невиплата зарплати найманому працівнику або виплата не в повній обсязі, звільнення керівника або найманого працівника, втрата або необгрунтована не-видача трудової книжки найманого працівника і т.п.);
  • пов’язані з організацією праці: організацією, управлінням, наглядом, охороною і контролем; невиконання умов і положень колективного договору підприємства; матеріальної відповідальності за шкоду заподіяну стороною в процесі здійснення праці; та інші.

Зовнішня простота трудового права, таїть за собою істотні складності для сторін учасників трудових правовідносин, як для керівника (роботодавця) так і для найманих працівників (трудового колективу).

Система трудових правовідносин в Україні, побудована таким чином, що держава більшою мірою захищає інтереси найманого працівника, ніж роботодавця. Результатом розгляду трудових спорів можуть бути суттєві фінансові та інші санкції і компенсації на користь сторонам.

Система регулювання передбачає виконання процедур і належного оформлення документів (наказів, трудових книжок тощо). Без правильного оформлення взаємовідносин, захистити свої інтереси сторонам, практично неможливо.

З питань пов’язаних з трудовими правовідносинами, Ви можете проконсультуватися у наших фахівців. Зв’яжіться з нами за контактними даними вказаними на цій сторінці, або на сайті.

Залишити відповідь