Сімейне право

Сімейне право

Сімейне право вдає із себе систему правових норм (представлених в Україні у вигляді “Сімейний кодексу України” та супутніх Законів регулюють майнові і немайнові питання), які регулюють всі відносини пов’язані з браком, рідністю, усиновленням та т.п…

В цілому, кожен стикається з питаннями, що регулюються Сімейним Кодексом, при звичайних ситуаціях, наприклад: реєстрації шлюбу або в спірних ситуаціях пов’язаних з розірванням шлюбу, встановленням батьківства або батьківських прав.

Предмет сімейного права

Предмет регулювання сімейного права, включає в себе різні правовідносини пов’язані з порядком та умовами вкладання, визнання, припинення шлюбу та особисті відносини між подружжям; деякі майнові пов’язані з розпорядженням майном, його розподілом або порядком розподілу; немайнові відносини членів сім’ї які встановлюють родство, в тому числі питання щодо усиновлення, опіки і піклування і т.п…

Спори що виникають у сфері сімейного права

У різних країнах присутні певні особливості сімейного законодавства, що містять у собі національну ідею про “сім’ю” і моральні принципи її побудови. Багато питань сімейного Законодавства стають предметом бурхливих дискусій і навіть протиборств, наприклад такі питання як: можливість одностатевих шлюбів і можливість усиновлення дітей одностатевими парами; багатожонство або як іноді буває багатомужність; розподіл прав між батьком і матір’ю щодо виховання дітей; можливість так званого “цивільного шлюбу”, спрощеної форми одруження; сімейні контракти; можливість абортів або сурогатного материнства; і т.д… При чому такі теми, викликають досить жваві і емоційні дискусії, о скільки зачіпають основні моральні принципи кожного, і по суті стосуються всіх.

Розвиток сімейного права

Традиційно і історично, в різних державах вже устоялися різні принципи побудови шлюбу і відносин в ньому, які передбачають переважні або рівні права подружжя в тих чи інших питаннях. На шлюбні відносини істотно впливають релігії держав.

Релігія, фактично є прородичем сімейного права, так як за часів коли не існувало законів, саме вона регулювала ці відносини. Адже одруження, були ще до появи права в тому вигляді в якому ми його знаємо.

Сучасне суспільство перевело релігійні питання які стосуються сім’ї в свою прийнятну систему у вигляді “права”. Ставши частиною системи права, відповідно, ці питання перебрали на себе елементи правових систем, у вигляді процедур і правил, як і будь-яка інша правова система. Тепер шлюб можна розірвати юридично, відносини в шлюбі, перевести в письмову форму обов’язкову до виконання всіма сторонами і т.д…

Не дивлячись на свою простоту, сімейні суперечки, які переходять в правову площину, можуть представляти із себе дуже серйозні “правові баталії”, особливо коли мова доходить до майна. У недавно щасливого подружжя, може виникнути серйозна неприязнь і недовіра яка часто переходить в кримінал.

У таких сімейних драмах, завжди потрібна кваліфікована допомога юристів, які допоможуть розібратися в суті того, що відбувається.

Юридична практика APP-Invest

Юристи компанії APP-Invest хоч і спеціалізуються на господарських питаннях, – завжди готові допомогти клієнтам вирішити будь-які юридичні проблеми, в тому числі і які виникають з сімейних питань.

Якщо у Вас виникли питання юридичні питання пов’язані з розірванням шлюбу, розподілом майна або усиновленням, то ви завжди можете звернутися до нас по контактними даними вказаними на сайті, і наші фахівці допоможуть Вам розібратися з виниклими правовими проблемами.

Повернення до змісту в статті:

Залишити відповідь