Протидія корупції

APP-Invest активно бере участь в роботі громадських організацій які протидіють проявам корупції в українському суспільстві (державних установах і приватних організаціях).

Корупція створює негативних імідж українських компаній і негативно впливає на інвестиційний клімат держави. Корупція – термін який має на увазі використання певною посадовою особою в організації або державній установі, делегованих йому повноважень і прав з метою отримання особистої вигоди.

Для отримання вигоди посадова особа може використовувати:

  • офіційний статус і авторитет організації,
  • можливості які виникають з природи діяльності посадової особи, пов’язані з його посадовими обов’язками,
  • зв’язку в внутрішню структурою організації і з зовнішнього середовища.

Склад “корупційності” в діях посадових осіб, визначається:

  1. наявністю вчинених дій з отриманням особистої вигоди,
  2. використання посадового становища для здійснення певних дій.

У глобальному сенсі, корупція завдає істотної шкоди і перешкоджає економічному розвитку структури, суспільства, держави. Разом з тим суспільство негативно сприймає корупційні дії посадових осіб, оскільки часто ці дії прямо суперечать їхнім економічним і іншим законним правам та інтересам.

Істотну проблему становить корупція в органах державної влади, так як вона торкається питань і процесів пов’язаних з реалізацією основних конституційних і громадянських прав і свобод, і використовує їх з метою отримання незаконної вигоди. Здійснення корупції державними органами або особами відбувається шляхом вчинення дій або бездіяльності, наприклад:

  • необгрунтовану відмову на видачу документа або дозволу,
  • відсутність дії, які адміністративне особа зобов’язана виконати згідно з нормативними документами визначаючими його діяльність,
  • вчинення дій спрямованих на запобігання виконання дії (наприклад переклад справи або документів в інший район, вчинення іншої дії з явною помилкою, і т.п.),
  • виконання дій які ігнорують законну процедуру, в тому числі видача завідомо незаконних рішень, актів і т..п ..

При цьому державний орган або адміністративна особа здійснює корупційні дії, отримує незаконний дохід за рахунок таких зловживань владним становищем.

Незаконний дохід, формується за рахунок вимагання або в разі якщо фізична особа самостійно ініціює (пропонує) винагороду за незаконні дії (хабар, частку і т.п.).

APP-Invest пропонує свою допомогу в боротьбі з проявами корупції, на громадських засадах (в формі консультацій). Зв’язатися з нами Ви можете звернувшись до спеціалістів по контактними даними вказаними на сайті, або формі в бічній панелі сайту.

Залишити відповідь