Корпоративне право

Корпоративне право – підгалузь цивільного права, що включає в себе сукупність законодавчих норм, що регулюють відносини, пов’язані з утворенням і діяльністю юридичних осіб корпоративної форми власності. Також під корпоративним правом розуміють систему правил всередині юридичної особи які є обов’язковими до виконання як власниками так і адміністрацією юридичної особи.

У корпоративних правовідносинах присутній елемент нерівності і організаційно-управлінський аспект, який виражається у великій кількості імперативних приписів, що є особливістю корпоративних правовідносин.

В основному предметом корпоративних спорів є питання:

  • пов’язані з управлінням підприємством (вищим органом) і розгляди відносно не-майнових прав на статутні частини (або акції) власників у юридичній особі корпоративної форми власності;
  • пов’язані з управлінням підприємством (виконавчим органом) або щодо діяльності керівництва (або керівника);
  • пов’язані з майновими питаннями, в тому числі підтвердження права власності на частини, акції і т.п., на майно виділяється при виході учасників і інші майнові;
  • щодо виконання договірних зобов’язань, поза-договірних в тому числі визначених статутом, взятих учасниками, акціонерами;
  • по тлумаченню статутних і регульованих законом зобов’язань учасників, акціонерів, виконавчого органу тощо.

Особливістю таких суперечок є те, що вони зачіпають норми цивільного і господарського кодексів, а також внутрішні регулюючі норми юридичної особи корпоративної форми власності, які можуть суперечити один одному. Часто буває, що корпоративні спори є предметом розгляду в рамках кримінальних проваджень, оскільки власники застосовують нечесні методи у вирішенні спорів (підроблення документів та інші шахрайські дії).

Іноді під корпоративним спором, розуміється рейдерство. Тобто учасники ототожнюють незаконні дії як форму нормальної роботи підприємства. Таким чином, за рахунок такої імітації, особи які вчиняють незаконні дії створюють собі можливості для уникнення юридичної або кримінальної відповідальності.

Для отримання інформації про можливості надання послуг, ви можете звернутися до фахівців за контактними даними вказаними на сайті, або формі в бічній панелі сайту.

Залишити відповідь