Зміни, що вимагають внесення до статуту

Необхідність внесення змін до статуту підприємства може виникнути з різних причин: починаючи з зміни назви організації і закінчуючи переїздом компанії на нове місце для здійснення діяльності. Будь-які поправки в статуті фірми підлягають обов’язковій реєстрації таких змін в ЄДРПОУ, у державного реєстратора. Інакше треті особи будуть вважати такі зміни недійсними.

Закон України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців” не визначає перелік всіх змін які можуть бути внесені до статуту, але визначає частина з них, реєстрація яких в державному реєстрі – обов’язкова.

Основні дії які вимагають реєстрацію змін до статуту:

 • Зміна найменування фірми;
 • Зміна юридичної адреси;
 • Зміна величини статутного капіталу;
 • Відкриття філій компанії і зміни в них;
 • Зміна економічних видів діяльності підприємства;
 • Регулювання порядку розподілу прибутку;
 • Формування резервних фондів;
 • Визначення терміну повноважень керівника;
 • Реформування керівних органів компанії.

Порядок зміни статуту

Згідно із законодавством України, внесення змін до статуту організації можливо двома способами: перший – це редагування старої версії, а другий – підготовка доповнення до статуту.

Набагато простіше підготувати нову редакцію статуту, так як зазвичай змінювати потрібно не один пункт документа, в зв’язку з існуванням нових Законів регулюючих ті чи інші положення а також рішенням учасників організації. Старий статут втрачає свою силу після реєстрації нового статуту. Всі офіційні відмітки про реєстрацію та внесення змін беруться з нової редакції статуту.

Якщо до статуту робиться доповнення, то всі зміни заносяться в окремий додаток до статуту, який після реєстрації стає невід’ємною частиною документа. На титульному аркуші статуту ставиться відмітка про наявність змін, занесених в додаток. Для реєстрації нової редакції статуту, в разі якщо існує додаток, необхідне рішення щодо цього доповнення про зміну і нову редакція доповнення.

Реєстрація змін в статуті

Реєстрація змін до статуту, відбувається в порядку встановленому Закон України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців”. Для того щоб зареєструвати нові установчі документи (зміни в старі) буде потрібно виконати ряд дій:

 1. Провести збори засновників, на яких шляхом голосування приймається рішення про внесення змін до установчих документів. Результатом зборів стане протокол зборів засновників. Завірити документ в установленому порядку.
 2. Заповнити реєстраційну картку (Заява). Завірити документ в установленому порядку.
 3. Зібрати пакет документів необхідних для подання державному реєстратору: новий статут у двох примірниках, квитанція про сплату реєстраційного збору, додатковий документ стосується випадків встановлених Законом (договір купівлі-продажу, заяву про вихід), довіреність і паспорт представника.
 4. Подати всі вищевказані документи державному реєстратору.

Додаткові документи

Залежно від характеру виконуваної дії можуть знадобитися додаткові документи, такі як наприклад, Рішення Суду. Подати пакет паперів можна кількома способами: особисто на прийомі в адміністрації, поштою або електронним варіантом.

Повернення до змісту в статті:

Залишити відповідь