Анти-рейдерська діяльність

Під рейдерством на мають увазі дії особи або групи осіб, спрямовані на недружнє поглинання підприємства проти волі його діючих власників які здійснюють управління підприємством / організацією або мають переважне становище в даному підприємстві.

Якщо ви своєчасно не підготувалися до рейдерського захоплення, то коли ця подія настане, ймовірність відновити законні права практично нульова.

Можна виділити два види рейдерства:

  1. Законне, – яке здійснюється на підставі норм що регулюють корпоративні відносини сторін, що в цілому є цілком нормальним явищем для організацій корпоративної форми управління, але все ж, вважається негативним явищем.
  2. Незаконне, – яке здійснюється за допомогою здійснення ряду дій які підпадають під норми кримінального кодексу (підробка документів, погрози, шантаж і т.п.)..

Якщо говорити про незаконне “рейдерство”, то виділити конкретні форми і методи дій осіб які здійснюють рейдерське захоплення підприємства, для систематизації і класифікації в кримінальному кодексі складно, оскільки однозначного підходу до здійснення захоплень немає. Разом з тим при “захопленні” можуть використовуватися різні методи для недружнього поглинання підприємства проти волі його діючих власників або їх сукупність.

Особливу небезпеку для організацій або фізичних осіб, очевидно, що представляє саме незаконний вид рейдерства. У загальному розумінні, під “рейдерським захопленням” обиватель має на увазі в першу чергу саме незаконні дії.

Мета здійснення “рейдерських” захоплень, це отримання незаконного прибутку. Джерелом прибутку можуть бути активи, нерухомість, виробничі потужності і т.п.. Таким чином будь-яка діюча організація яка отримує дохід від фінансово – господарської діяльності, має власність, – є потенційною жертвою для “рейдерського захоплення”.

Кожен власник або керівник здійснючи управління підприємством / організацією, по суті повинен передбачати можливість його відсторонення від управління як законним, так і незаконним способом. Передбачивши можливість, керівник або власник цілком може виявити можливе джерело загрози і розробити план і методи захисту своїх законних прав у разі настання такої негативної події.

Форми і методи захисту в меншій мірі залежать від самої організації, а знаходяться в більшій залежності від джерела її прибутку активів (тобто від того, що по суті потрібно “рейдерам”). Слід організувати не тільки юридичну, але і фізичну форму захисту майна.

Також слід передбачати процедуру відновлення підприємства / організації після “рейдерського захоплення”, оскільки відновлення контролю над управлінням підприємства не означає відновлення нормального стану дії (функціонування підприємства). Ця процедура або план має включати в себе, крім заходів коли ризикова подія (рейдерське захоплення) настала, а і превентивні заходи по збереженню інформаційних баз, документації і т.п..

Рейдерські захоплення, здійснюються з використанням джерела інформації з підприємства (внутрішнього джерела). Методи захисту від рейдерів, повинні припускати заходи щодо своєчасного реагування, виявлення, і нейтралізації джерела витоку інформації.

APP-Invest надає правову допомогу юридичним і фізичним особам для захисту від рейдерства.

Правова допомога, надаєється, на громадських засадах (в формі консультацій) і на підставі надання платних послуг (у випадках коли надання правової допомоги, вимагає витрат на організацію робіт), у формі виконання доручень, по підготовці документів, позовів та здійснення представництва сторін.

Для отримання інформації про можливості надання послуг, ви можете звернутися до фахівців за контактними даними вказаними на сайті, або формі в бічній панелі сайту.

Залишити відповідь