Розробка фінансової моделі проекту

Предмет пропозиції

APP-Invest пропонує пакет послуг з розробки індивідуального бізнес плану в формі фінансової моделі для інвестиційного проекту.

Бізнес план пропонований як послуга, це бізнес план включає короткий опис основних розділів проекту. Альтернативний варіант назви такого бізнес плану – фінансова модель інвестиційного проекту.

Такий бізнес план підійде компанії яка планує отримати кредит або інвестиції в свій проект, на стадії початку переговорів з інвестором або кредитором.

Вартість і строки

Вартість розробки фінансової моделі інвестиційного проекту індивідуальна для кожного інвестиційного проекту. Тобто ціна розробки бізнес плану – договірна.

Для орієнтації клієнтів компанії щодо цінової політики APP-Invest щодо послуг з розробки бізнес плану, – за базову середню вартість послуг в цьому пакеті приймається 300 USD.

Період виконання робіт по розробці бізнес плану, також залежить від завдання поставленого перед фахівцями APP-Invest і термінів необхідних для отримання від Замовника вихідних даних для розробки фінансової моделі інвестиційного проекту.

Базовий період на виконання робіт з підготовки бізнес плану (фінансової моделі) в цьому пакеті послуг становить – 10 робочих днів.

Визначення кінцевої ціни і часу розробки фінансової моделі інвестиційного проекту можливо на момент підписання договору про надання послуг, при чіткому визначенні кінцевого обсягу і змісту робіт.

Переваги та недоліки пакета послуг

Виклад проекту в короткій формі, сприяє оперативності в проведенні переговорів. Так, наприклад:

 • Замовник на інвестиції або кредит, не витрачає зайвий час на підготовку інвестиційного обгрунтування яуий в великому варіанті включає глибоке вивчення ризиків і організаційних нюансів проекту;
 • Інвестор або Кредитор отримує основну інформацію дозволяє йому прийняти рішення про фінансування проекту або проведення переговорів з приводу проекту в принципі;
 • стислість викладу інформаціі сприяє швидкій обробці інформації всіма сторонами, можливо навіть в перебігу декількох годин, що дозволяє підтримувати інтенсивну динаміку переговорів.

Практика проведення переговорів з інвестиційними фондами, компаніями, банками показує, що на ранній стадії переговорів, прийнятна саме коротка форма бізнес плану. Більш того, Інвестор або Кредитор більш охоче вивчає невеликий план, чим сяде за вивчення величезного.

У разі якщо проект з фінансової точки зору не може вважатися великим або навіть середнім, тобто сума не перевищує 100.000 дол. США, то виклад проекту в форматі фінансової моделі, – найкращий вибір, так як з урахуванням особливостей проекту, швидше за все великий виклад не буде потрібний. У 80% випадків такі проекти є досить типовими і одноманітними, або їх деталізація потребує вивчення мікро-економічних показників проекту.

Для “особливих” малих проектів які включають технологічні нововведення або інші особливості які незрозумілі широкому колу потенційних інвесторів, слід деталізувати проект – але не доводити цей захід до абсурду (не кожен інвестор проявить бажання читати проект, в якому головне завдання купити молоток і цвях).

Тобто до основних недоліків фінансової моделі можна віднести неповноту інформації яка не включається в основний зміст через коротку форму викладу документа. В рамках такого викладу можуть бути пропущені суттєві деталі які впливають на доцільність проекту і його реалізації в цілому.

Предмет послуги

Використавши пакет послуг запропонований APP-Invest по розробці індивідуального бізнес плану, Ви отримаєте оптимальний бізнес план який дозволяє успішно провести переговори з інвестором. Багаторічний досвід бізнес планування APP-Invest істотно полегшить і спростить процедуру і переговори з інвестором.

В рамках послуги, фахівці APP-Invest:

 • проведуть спеціалізовані консультації щодо бізнес ідеї інвестиційного проекту і підготовки вихідних даних для розробки індивідуального бізнес плану;
 • розроблять індивідуальний бізнес план (фінансову модель інвестиційного проекту), з урахуванням всіх необхідних дій для цього: аналітики, вивчення ринку, підготовки фінансового розрахунку з окупністю інвестиційного проекту і т.п .;
 • допоможуть клієнту компанії в переговорах з потенційним інвестором;
 • передадуть готовий бізнес план інвестиційного проекту.

Відмінності фінансової моделі від комплексного бізнес плану

Фінансова модель це відмінний інструмент для проведення переговорів з потенційними інвесторами або кредиторами на передінвестиційній стадії проекту.

Інвестиційний проект описаний у формі фінансової моделі містить всю ключову інформацію дозволяє оперативно прийняти рішення про доцільність інвестування в інвестиційний проект. Звичайно, у міру збільшення суми інвестиційного проекту, необхідність в більш детальному вивченні інвестиційного проекту зростає.

Фінансова модель, може не включати в себе ряд спеціальних розділів бізнес плану, таких наприклад як виробничий розрахунок і вивчення ринку, або включати коротку частину таких розрахунків для формування розуміння про проект в цілому.

Основним завданням яке стоїть перед фінансовою моделлю, є короткий виклад проекту і періоду його окупності, в той час як завданням бізнес плану, є комплексне вивчення проекту в цілому, або навіть підготовка конкретного керівництва для покрокового виконання.

Зміст бізнес плану в пакеті послуг

Зміст бізнес плану змінюється і спеціально підбирається під кожен унікальний проект. Для конструктивного діалогу з інвестором або кредитором в бізнес плані повинні бути присутніми: опис проекту, фінансовий і організаційний план. При наявності цих розділів буде зрозуміла вартість проекту і його суть, тобто буде сформована цілісна інвестиційна пропозиція.

Замовивши у фахівців APP-Invest розробку індивідуального бізнес плану в форматі фінансової моделі, Ви отримаєте бізнес план з коротким описом розділів інвестиційного проекту:

 • опис проекту;
 • економіка і організаційний план проекту;
 • опис переваг проекту;
 • інжиніринг проекту.

Щоб оцінити вартість розробки бізнес плану, необхідно заповнити опитувальний лист‎.

Етапи виконання послуг

Принципово, в рамках послуги можна розглянути наступні етапи:

 • передконтрактна, що складається з консультацій, переговорів та укладанням контракту на розробку бізнес плану, підготовку завдання на розробку і т.д .;
 • підготовка-передача вихідних даних для розробки бізнес плану, який включає проведення консультацій в необхідному обсязі;
 • розробка бізнес плану;
 • прийом-передача готового бізнес плану Замовнику;
 • переговори з інвестором (тому що фахівці APP-Invest супроводжують своїх клієнтів протягом усіх переговорів які клієнти ведуть з інвестором або кредитором, як під час розробки бізнес плану так і після розробки, допомагаючи успішно завершити переговори і отримати фінансові кошти).

Деталізація етапів розробки не має принципового значення для цього пакета послуг, оскільки він спрямований на максимально швидку підготовку документа, для ініціації переговорів про інвестування в проект.

Спеціальні і додаткові умови щодо розробки бізнес плану

В рамках розробки фінансової моделі в основному не виникає потреба в додаткових витратах або виконанні інших спеціальних умов а тому, за умовчанням, такі витрати не передбачаються.

Якщо вони виникнуть, всі необхідні умови будуть передбачені в контракті.

Для отримання консультацій з питань, пов’язаних з розробкою бізнес плану, або з інших питань, Ви можете звернутися до фахівців APP-Invest за контактними даними.

APP-Invest проводить безкоштовні консультації для своїх клієнтів з питань які виникають в процесі розробки бізнес плану і з питань, пов’язаних з отриманням фінансових коштів (інвестицій, кредитів).

Повернення до змісту в статті:

Залишити відповідь