Розробка стандартного бізнес плану

Предмет пропозиції

APP-Invest пропонує своїм клієнтам пакет послуг по розробці індивідуального бізнес плану для інвестиційного проекту або програми.

В рамках пакета послуг пропонується розробка бізнес плану для інвестиційного проекту з усіма основними розділами необхідними для опису проекту або інвестиційної ідеї.

Такий бізнес план включає більшість розділів розглянутих при інвестиційному плануванні, без зайвої деталізації розділів.

Бізнес план пропонований в цьому пакеті послуг, підійде для проведення переговорів на пізній передінвестиційної стадії до отримання або в період одержання кредиту, інвестиційних коштів в проект, програму.

Вартість і терміни

Вартість розробки бізнес плану інвестиційного проекту в рамках цього пакету послуг, – договірна.

Базова середня вартість розробки бізнес плану становить 1000 USD.

Слід розуміти, що остаточна вартість розробки бізнес плану для інвестиційного проекту визначається на початковій стадії і після визначення цілей розробки. Цілі розробки бізнес плану є ключовим фактором який дозволяє визначити необхідний обсяг і зміст бізнес плану.

Не виключено, що вартість розробки бізнес план істотно знизиться після оцінки цілей які стоять перед Замовником, так як багато клієнтів переоцінюють необхідний обсяг інформації для прийняття рішення, щодо питання (ідеї, проекту) піднятого при розробці бізнес плану.

Терміни виконання бізнес плану розраховуються в залежності від обсягу завдання на розробку розділів бізнес плану. Зміст бізнес плану визначаться на стадії підготовки завдання на розробку індивідуального бізнес плану.

Базовий середній період на створення індивідуального бізнес плану становить в поточному пакеті послуг – 15 робочих днів.

Для визначення вартості та періоду виконання робіт зі створення бізнес плану для інвестиційного проекту динамічний і спочатку визначається в завданні на розробку індивідуального бізнес плану, яке є додатком до основного договору на надання послуг з розробки.

Переваги та недоліки пакету послуг

Бізнес-план це документ, що включає різні розділи, що описують проект або програму. Розділи, їх склад та зміст, в основному моделюються залежно від вимог Замовника або вимог кредитора (інвестора).

Цілі розробки бізнес-плану для Замовника бізнес-плану, Інвестора та Кредитора істотно відрізняються. Кожен з них виконує свою роль у проекті, з якого отримує прибуток.

В системі відносин: Замовник – Інвестор (Кредитор), часто виникає конфлікт інтересів, пов’язаний з організацією проекту або його управлінням. Цей конфлікт носить серйозний характер, так як мова йде про істотні витрати, які можуть понести сторони в ході реалізації проекту. Замовник проекту прагне мінімізувати витрати на реалізацію проекту, в тому числі відносячі до них кредитну ставку або прибуток інвестора, і забезпечити свою участь у управлінні проектом. У свою чергу бажання Замовника, не завжди влаштовують інвестора, який прагне забезпечити свої фінансові вкладення і отримати гарантований прибуток від проекту. Кредитора в свою чергу цікавлять лише гарантії повернення грошей.

Бізнес план як інструмент, може припускати процедуру, яка буде враховувати інтереси всіх сторін і забезпечувати баланс інтересів. Якщо процедура не описана в бізнес плані, то це не означає, що її не доведеться обговорювати і погоджувати. Швидше за все, це обговорення буде відкладено на деякий термін..

Пакет послуг пропонуємий APP-Invest передбачає розробку індивідуального бізнес плану, оптимального для його використання в переговорах з потенційним кредитором проекту.

Стандартний бізнес план розроблений нашими фахівцями, буде містити опис економіки проекту і опис основних розділів пов’язаних з проектом. Такий бізнес план дозволить швидко і інформативно ознайомитися зі змістом проекту без поглиблення в вивчення вторинних процесів проекту, умовних ризиків і т.д..

Іншою важливою перевагою, є оперативність його розробки, за рахунок зменшення обсягу робіт витрачається на вивчення вторинних ризиків і особливостей проекту. У деяких випадках, швидкість розробки бізнес плану в порівнянні з іншими формами бізнес плану, може бути вдвічі швидше.

Предмет послуги

В рамках пакета послуг: з клієнтом APP-Invest, будуть проведені необхідні консультації пов’язані з розробкою бізнес плану; розроблений, підготовлений і переданий готовий бізнес план; буде надана допомога в проведенні переговорів з потенційним інвестором або кредитором.

Результатом наших послуг є розроблений індивідуальний бізнес план, що відповідає міжнародним нормам і стандартам. При цьому, як наведено вище, індивідуальний бізнес план буде включати 2 основні розділи:

  • економічна частина проекту;
  • загальний опис проекту.

Економічне опис включає розрахунок описує інвестиційні витрати на проект і планований період окупності проекту. Разом з тим якщо проект включає виробничу частину то фінансовий розрахунок як невід’ємну частину включає технологічний-виробничий розрахунок.

Загальний опис включає перелік основних розділів бізнес плану пов’язаних з чітким описом проекту, організаційним планом, оцінкою ризиків і варіанти розвитку проекту.

Така модель індивідуального бізнес плану дозволяє грунтовно оцінити перспективи реалізації проекту і прийняти необхідні рішення щодо необхідності реалізації проекту і доцільності інвестування в нього.

Для початку розробки бізнес плану, необхідно заповнити опитувальний лист на розробку бізнес плану‎. Якщо у Вас виникли труднощі із заповненням опитувального листа, або Вам необхідна консультація з питання розробки бізнес плану, Ви можете зв’язатися з нашими фахівцями по контактними даними сайту.

Склад і зміст бізнес плану визначається після укладення контракту на розробку бізнес плану, і чіткого визначення цілей розробки інвестиційного плану.

Відмінність стандартного бізнес плану від фінансової моделі і інвестиційного обгрунтування

Пропонований в цьому пакеті послуг бізнес план, спрямований на вивчення проектів з відносною популярністю ступеня інвестиційного ризику. Тобто наприклад на проекти пов’язані з будівництвом об’єктів нерухомості, офісних приміщень або інших типових проектів з середнім об’ємом капітальної вартості проекту.

Для проектів з високими інвестиційними витратами необхідно більш ретельне вивчення перспектив реалізації проекту і оцінки його інвестиційного потенціалу в цілому.

Пропонована бізнес модель буде містити більшість необхідних розділів бізнес плану інвестиційного проекту, з оцінкою основних типових ризиків подібних інвестиційних проектів та програм.

Фінансова модель на відміну від пропонованого пакета послуг, включає меншу описову частину проекту з рівнозначною фінансової оцінкою періоду окупності проекту. У той же час, фінансова модель має обмежений опис порядку організації інвестиційного проекту особливо на ранній стадії.

Тобто, пропонований бізнес план підходить для проектів в рамках яких необхідно відносна оцінка інвестиційних ризиків і організаційний план початкової стадії проекту.

Зміст стандартного бізнес плану

Базовий зміст бізнес плану ґрунтується на двох основних частинах: фінансова частина (економічна частина); загальна частина (опис інвестиційного проекту, ідеї, ризиків, організаційний план і т.п.).

При цьому економічна частина, складається з опису капітальних витрат інвестиційного проекту, періоду окупності капітальних витрат на інвестиційний проект і виробничого розрахунку.

Виробничий розрахунок включає опис технології застосовуваної в рамках інвестиційного проекту, а також виробничої моделі заснованої на базі основних технологічних показників застосовуваного нововведення.

Основні розділи бізнес плану містять короткий опис проблеми піднятою в кожному конкретному випадку і в залежності від предмета бізнес плану більш детальний опис.

Таким чином, на деталізацію окремо взятих розділів бізнес плану впливає конкретний предмет розробки бізнес плану (ідея і безпосередньо сам інвестиційний проект), а також цільові завдання які ставить перед собою Замовник при розробці бізнес плану в контексті того, які він рішення збирається прийняти на підставі отриманої інформації.

У зв’язку з цим, деталізація розділів в кожному конкретному випадку розробки індивідуального бізнес плану буде відрізняться для кожного конкретного інвестиційного проекту.

Порядок і етапи надання послуг

В рамках надання послуг з розробки бізнес плану фахівці APP-Invest, здійснюють передконтрактну роботу з клієнтом компанії і безпосередньо послуги з розробки бізнес плану інвестиційного проекту.

Передконтрактна підготовка включає проведення переговорів і спеціалізованих консультацій з клієнтами компанії. В результаті формується завдання на розробку бізнес плану для інвестиційної ідеї.

Завдання на розробку інвестиційного обгрунтування оформляється належним чином і прикріплюється до контракту на розробку документації, будучи його невід’ємною частиною.

Грунтуючись на завданні розробленому спільно з Замовником, розробляється загальна частина проекту з описом інвестиційної ідеї. На базисі ідеї і загальної частини, формується економічне опис інвестиційного проекту, таким чином перетворюючи ідею в конкретний інвестиційний проект або програму.

Після цього, належним чином оформлений документ, відповідно до завдання на розробку, за актом передається Замовнику.

Пропонований пакет послуг, спрямований на підготовку детального економічного обґрунтування дозволяє прийняти рішення про інвестування істотного обсягу коштів в проект. На розробку такого проекту необхідний певний період часу, достатній для істотного аналізу основних проблем які виникають при реалізації проекту.

Додаткові умови пов’язані з розробкою бізнес плану

В рамках розробки бізнес плану, не передбачаються додаткові витрати і втрати безпосередньо пов’язані з інвестиційним обґрунтуванням.

При бажанні Замовника, в бізнес план можуть бути включені розділи які містять спеціальні знання, наприклад експертизи та експертні оцінки, для виконання яких необхідно залучити фахівців з ліцензіями і спеціальним рівнем кваліфікації. Такі витрати включаються окремим пунктом в контракт на розробку бізнес моделі.

Як бонус, фахівці APP-Invest будуть допомагати клієнту компанії протягом усіх проведених з інвестором або кредитором переговорах.

Досвід фахівців APP-Invest допоможе отримати необхідні фінансові кошти для проекту і успішно реалізувати проект.

Також фахівці нашої компанії проводять безкоштовні консультації з питань, пов’язаних розробкою бізнес плану.

Повернення до змісту в статті:

Залишити відповідь