Орієнтовний склад і зміст бізнес плану

Щодо розробки обгрунтування

Кожен бізнес план індивідуальний. Фахівці APP-Invest на підставі досвіду розробки бізнес планів для інвестиційних проектів, в залежності від типу проекту, виділяють розділи які на їхню думку представляють інтерес для проекту і Замовника на розробку бізнес плану.

Бізнес план, умовно, можна розділити на три основні частини: вихідні дані і завдання на розробку бізнес плану; Загальна частина; техніко-економічна частина інвестиційного обгрунтування.

Кожна частина містить інформацію необхідну для комплексного формування розуміння про розроблений інвестиційний проект. Залежно від предмета вивчення, кожен з розділів може становити особливий інтерес, а тому мати більш детальну структуру і зміст.

Вихідні дані інвестиційного проекту

Цей розділ включає описову частину, включає технічне завдання на проект та вимоги до розробки проекту, опис компанії Замовника, опис розробника бізнес плану і підрядників які виконують роботи за проектом, архітектурно проектне завдання на розробку бізнес плану, ліцензії та дозвільну документацію, дані про права на землю, нерухомість, фінансові або інтелектуальні ресурси (які використовуються в проекті) і т.п..

Крім опису певних обставин інвестиційного проекту, цей розділ бізнес плану виконує ряд організаційних функцій пов’язаних з розробкою бізнес плану.

Оскільки в основі процедури по збору вихідних даних, лежить більшість функцій і процедур передбачаються в контрактах і юридичної документації на розробку бізнес плану, то додатковою організаційною перевагою розділу можна вважати можливість формування звітів за контрактом на базі процедур які виконуються по ходу його розробки.

Загальна частина проекту і опис інвестиційного проекту

Загальна частина проекту і опис інвестиційного проекту містить повний опис проекту, порядку його реалізації і перспектив. Основні розділи цієї частини інвестиційного проекту, такі:

 • Опис проекту, що включає: ідею проекту, зміст проекту, опис цілей і завдань проекту, споживачів, організаційну форму реалізації інвестиційного проекту і т.п.;
 • Опис продукту;
 • Опис ринку;
 • Конкурентна здатність;
 • Організаційний план, що включає питання: порядку управління і юридичні питання, порядок реалізації проекту з описом ініціалізації, реалізації, завершення проекту і т.п.;
 • Фінансовий план, що описує порядок фінансування робіт по проекту, формування резервних фондів і т.п.;
 • Аналіз ризиків, включаючи ріскографію, виявлення найбільш актуальних ризиків, організаційних заходів щодо їх уникнення та мінімізації;
 • Перспективи розвитку проекту;
 • Інновації проекту.

У загальній частині, повністю описується зміст бізнес плану інвестиційного проекту та його предмет. Фактично, цей розділ формує сенс інвестиційного проекту.

Економічна частина проекту

Економічна частина проекту, включає опис фінансової структури інвестиційного проекту. Така структура, формується на розумінні собівартості виробництва, витрат і витрат інвестиційного проекту, в тому числі розуміння капітальних інвестиційних витрат і можливого прибутку проекту.

Як варіанти, застосовуються такі варіанти опису:

 • Економіку проекту, включаючи розрахунок собівартості, баланс проекту, амортизацію, розрахунок періоду погашення кредиту, окупність і т.п.;
 • Виробничий розрахунок;
 • Технологічний розрахунок.

Одними з цілей розробки бізнес плану, є: забезпечення Замовника проекту реальною і достовірною інформацією щодо інвестиційного проекту і порядку його реалізації. Важливим елементом бізнес плану є послідовність викладу проекту, яка дозволить використовувати його як посібник для реалізації проекту в цілому.

Вище перераховані розділи, дозволяють всебічно оцінити інвестиційний проект і сформувати найбільш чітке уявлення про сам проект, і про те, як його реалізувати.

Висновок

Зміст бізнес плану моделюється під вимоги Замовника. Детальність опису розділів бізнес плану також залежить від ризиків виникають в процесі реалізації проекту. Виходячи з їх розуміння деталізуються певні розділи бізнес плану: економічна частина або загальний розділ.

Для консультацій щодо розробки бізнес плану, Ви можете зв’язатися з фахівцями APP-Invest. Для розробки бізнес плану, Ви можете оформити заявку за посиланням опитувальний лист для розробки індивідуального бізнес плану інвестиційного проекту.

Повернення до змісту в статті:

Залишити відповідь