Що дає інвестиція?

Чи потрібні інвестиції чи ні? Кожен підприємець на різних етапах свого бізнесу замислюється над залученням додаткових ресурсів для свого бізнесу. Але тільки одиниці роблять це і досягають успіху.

Інвестиції можуть бути необхідні бізнесу на різних етапах його існування, в разі відсутності фінансових коштів у організації, для створення і реалізації проектів, на операційні витрати і т.п. потреби.

Інвестиція, дозволяє:

  1. Зробити стрибок у розвитку бізнесу за рахунок істотного капіталовкладення;
  2. Реалізувати проекти та програми, на які підприємству при природному розвитку (самостійної реалізації за рахунок власних коштів) знадобляться роки.

Перед тим як почати роботу по залученню інвестицій, слід оцінити готовність бізнесу до їх отримання і подальшого освоєння. Бажання отримати фінансові кошти і реалізувати нові можливості, повинно бути підкріплено не лише бажанням, а й реальними можливостями бізнесу які дозволяють освоїти фінансові вкладення.

Кредит або інвестиція?

Інвестиція не є виключно вигідною формою отримання фінансових коштів для розвитку компанії, не дивлячись на те, що Замовник на інвестицію, може отримати низьку річну відсоткову ставку на повернення коштів.

У деяких проектах, в яких Замовник на грошові кошти ставить перед собою мету у вигляді участі в проекті як майбутній Власник підприємства, нерухомості або іншої власності створених за підсумком реалізації проекту. Співучасть Інвестора в такому проекті, може істотно знизити його привабливість для самого Замовника проекту, або взагалі виключити необхідність в його реалізації.

Для таких проектів, Замовнику на фінансові кошти, має сенс задуматись про кредит, незважаючи навіть на можливу більш високу відсоткову ставку. Головне, що кредит дозволить досягти цілей які ставить перед собою Замовник, а також гарантуватиме йому участь в проекті.

Кредит як форма отримання грошових коштів, в сучасному бізнесі може мати більш низьку відсоткову ставку ніж інвестиція, за рахунок перекриття ризиків кредитора гарантіями. Хоча в Україні, сьогодні така формула не працює, оскільки банки все одно виставляють для бізнесу істотну кредитну ставку, оцінюючи ризики по втраті грошей істотними, знижуючи популярність такої форми фінансування проектів.

Кредит має темну сторону. Так як для його отримання необхідні фінансові гарантії з боку Замовника на фінансування. В основному, бізнесмени-початківці з проектами старт-апамі не в змозі відповідати вимогам для отримання кредиту. У зв’язку з чим, крім інвестицій, варіантів майже не залишається.

Труднощі в отриманні коштів

Перехід на роботу з кредитними коштами або інвестиціями тягне фундаментальні зміни для бізнесу пов’язані з переходом на проектну форму управління і організації. Такі зміни відбуваються незалежно від бажання Замовника інвестицій.

Другою важливим зміною, є підвищення відповідальності Замовника фінансування за результати діяльності. Така відповідальність зростає пропорційно фінансовим зобов’язанням які створюють додаткове навантаження на бізнес.

Основна маса підприємців у зв’язку зазначеними труднощами, а також труднощами в роботі з потенційними інвесторами назавжди залишаються в так званому “малому бізнесі”, оскільки не можуть подолати (вирішити) зазначені проблеми.

Складнощі виникають з об’єктивних причин. Звертаючись до структур які володіють фінансовими ресурсами, підприємець вступає в стосунки з досвідченими і кваліфікованими фахівцями які ці гроші вже заробили, в тому числі на розміщенні своїх капіталів в різні проекти.

На сьогоднішній день, кредит або інвестиція, це не вичерпні форми отримання фінансових коштів. Так, наприклад, як варіанти отримання коштів, можна розглянути гранди, пожертвування, безповоротну фінансову допомогу і т.п., в залежності від типу проекту на який необхідно фінансування. Різноманітні можливі форми отримання фінансових коштів, пропонують, різні фінансові установи, державні установи та програми підтримки бізнесу, банки, комерційні та громадські організації і т.п..

Припинення переговорів з кредитором, інвестором

Припинення роботи / переговорів з інвестором щодо інвестування в проект не є правильним рішенням.

Робота з інвестором дозволяє Замовнику на фінансування:

  1. Поліпшити якість управління своїм бізнесом;
  2. Якісно переоцінити свій проект, з огляду на його недоліки і переваги. Розвинути проект;
  3. Отримати досвід і кваліфікацію, необхідні при створенні нових проектів або ідей.

Тільки працюючи з інвестором, можливо реально оцінити перспективи і зміст свого проекту. Так як інвестор, буде ретельно і неупереджено його оцінювати, перед тим як виділити на нього хоч одну копійку. В результаті такої оцінки, ви також можете зробити висновок, чи варто взагалі продовжувати роботу з цим проектом і чи має він перспективу.

Повернення до змісту в статті:

Залишити відповідь